EGAL podpira nove naložbe v regijske podatkovne centre

  • V Vzhodni in srednji Evropi potekajo pospešena vlaganja v podatkovne centre, ki jih v podjetju EGAL podpirajo s projektiranjem učinkovite in varne optične in bakrene omrežne infrastrukture.
  • EGAL je na osrednjem regionalnem dogodku Adria Security Summit predstavil rešitve pasivnega omrežja za visoko zmogljive, varne in energijsko učinkovite podatkovne centre.
  • Obiskovalcem na voljo dobre prakse iz številnih velikih podatkovnih centrov iz Vzhodne in Srednje Evrope, Bližnjega vzhoda in Osrednje Azije.

LJUBLJANA, SARAJEVO, 10. oktobra 2024 – Na osrednjem regionalnem dogodku s področja poslovne in kibernetske varnosti, interneta stvari, IKT, pametnih rešitev, avtomatizacije in mobilnosti Adria Security Summit (https://adriasecuritysummit.com/), je slovensko podjetje EGAL kot zlati sponzor predstavilo rešitve za izgradnjo učinkovitih omrežij v podatkovnih središčih in pametni infrastrukturi. Kot so na dogodku izpostavili strokovnjaki podjetja EGAL in podjetja Panduit, ki je vodilni svetovni proizvajalec tehnologij za bakrena in optična omrežja, je regija pred velikim izzivom zagotavljanja novih procesnih zmogljivosti in obnavljanja zastarele omrežne infrastrukture, tako v lokalnih podatkovnih središčih, kot pri ponudnikih storitev. EGAL je na svojem razstavnem prostoru predstavil izbor ključnih rešitev Panduit, UCL Swift, AEM in Klein Tools za izgradnjo varnih in energetsko učinkovitih pasivnih omrežij, od gradnikov omrežij in testiranja, do naprav in orodij za njihovo postavljanje in vzdrževanje.

V EGALu so z nastopom na največjem regionalnem varnostnem dogodku predstavili svojo dejavnost projektiranja in dobave rešitev za pasivna omrežja v podatkovnih središčih. Rešitve, ki jih uporabljajo v številnih velikih podatkovnih središčih v Južni in Vzhodni Evropi ter Osrednji Aziji podpirajo vse sodobne izzive modernih podatkovnih središč, od izzivov energetske učinkovitosti in kibernetske varnosti do problemov s pomanjkanjem kadrov.

Kot pravi Peter Süssinger, poslovni direktor podjetja EGAL, se lastniki in upravljavci podatkovnih središč vse bolj posvečajo kibernetski varnosti že v sami zasnovi podatkovnega središča, kjer ključno vlogo igrajo naložbe v kakovostno pasivno omrežje. Izboljšati želijo predvsem odpornost v primeru napadov z izsiljevalsko programsko opremo, kar pomeni hiter odziv v primeru širjenja napada in učinkovito odpravljanje posledic.

Drugi parameter pa je vzpostavitev podatkovnih središč, ki bodo pripravljena za vedno večje zahteve umetne inteligence (UI). Digitalizacija in umetna inteligenca pospešujeta povpraševanje po storitvah podatkovnih centrov. Kot navaja vodilno podjetje za tržne raziskave in svetovanje Grand View Research, svetovna uporaba UI raste s 40-odstotno letno stopnjo rasti (CAGR). Globalni trg UI je bil leta 2023 ocenjen na 196,63 milijarde USD, do leta 2030 naj bi tako rasel s 36,6-odstotno stopnjo rasti. Nazivna moč evropskih podatkovnih centrov je leta 2024 dosegla 12.23 tisoč MW in naj bi ob povprečni 7,97-odstotni rasti dosegla 17.93 tisoč MW leta 2029, pa naj bi se ob tem povečala s 35,5 milijarde dolarjev na 57,7 milijarde USD.

“Podjetja sama nimajo dovolj virov, da bi lahko podprla vse svoje potrebe pri sodobni informacijski podpori. Ponudniki računalništva v oblaku in drugih storitev podatkovnih središč so zato postavljeni pred nove naložbe v prostore in infrastrukturo, istočasno pa morajo neprestano posodabljati svoje obstoječe sisteme. Pri tem iščejo tehnologije, ki jim omogočajo učinkovito delo in predvsem zmanjšanje potrošnje električne energije kot ključnega stroška v podatkovnem središču,” je povedal Peter Süssinger.

V podjetju EGAL vidijo dogodke, kot je Adria Security Summit, kot pomembno priložnost za izmenjavo znanja in dobrih praks. Na tokratnem dogodku v Sarajevu se je zbralo več kot 3000 strokovnjakov in več kot 160 razstavljalcev iz več kot 50 držav. Regija Zahodnega Balkana je podobno kot Vzhodna in Srednja Evropa področje pospešenega vlaganja v podatkovna središča, pri čemer naj bi se vrednost naložb v tem delu Evrope med leti 2023 in 2029 ob povprečni letni rasti 12,7 odstotka več kot podvojila – s 652 milijonov na 1,334 milijarde dolarjev.

»Zahvaljujemo se vsem našim partnerjem in organizatorjem Adria Security Summit, še posebej pa vsem obiskovalcem našega razstavnega prostora. Z veseljem pričakujemo naslednji izjemen dogodek Adria Security Summit 2025, ki bo 8 in 9. oktobra v Skopju.«, sklene Una Süssinger, direktorica podjetja EGAL.